Elite Merkez Kız Öğrenci Yurdu

30.09.2005 tarihinde kurulmuştur.İlk faaliyetine 14 öğrenciyle başlayan yamanlar kız yurdu aradan fazla geçmeyen süreç zarfında 220 öğrenci kapasitesine ulaşmıştır. Şarkikaraağaç ‘ta ilk ve tek özel yurttur.

ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI’NDAN hiçbir zaman ödün vermeyen ve çağdaş yönetim anlayışıyla öğrencileriyle bütünleşmeyi esas alan Yamanlar Kız Öğrenci Yurdu başarının çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu,sıcak ve güvenli ortam sağlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.

Yamanlar Kız Öğrenci Yurdu anlayışlı bir yönetim ve deneyimli personeli ile değerli öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin başarısı ve onların istikbaline yönelik seçkin imkanlar sunan YAMANLAR,herkes tarafından tanınan ve tercih edilen bir yurt olarak varlığını sürdürecek ve geleceğimizin teminatı olan genç kızlarımızın öğrenim hayatlarında YENİ EVLERİ olacaktır.

Yurdumuzun Öğrencilerimize Garanti Verdiği Hususlar.

Ş.karaağaçta iklim nedeniyle 5 ay boyunca ağır kış şartları yaşanmaktadır.Öğrencilerimizin bu kış şartlarında sağlıklı bir şekilde öğrenimlerine devem etmeleri için yurdumuz her saatte bir olmak üzere günlük 20 gidiş 20 geliş 40 sefer okula servis imkani sağlamaktadır.Ayrıca bizim en önemli gördüğümüz
öğrencilerimizin güvenliğidir.Bu servis aracılığıyla öğrencilerimiz yaya yürümeyerek güvenli bir okul hayatı süreceklerdir.

Ayrıca öğrencilerimizin memleket dönüşlerinde servisimiz saat kaç olursa olsun alo servis hattına bir telefonla öğrencilerimizi şehrin neresinde olursa olsun alıp yurda getirmenin garantisini vermektedir.

YURDUMUZ
Öğrencilerimizin içerde olduğu kadarıyla dışarıda olan sorunlarını çözme garantisi de vermektedir.

GÜVENLİK
Yamanlar kız öğrenci yurdu ilk olarak güvenliğe önem göstermektedir.Güvenlik ekibiyle bütün önlemlerini alıp güvenliği üst düzeye çıkarmyıştır.Amacımız velilerden öğrencilerimizi nasıl teslim aldıysak öyle teslim etmektir.Öğrencilerimizin derslerine rahat çalışıp okula rahat gitmeleri için güvenli bir ortam sağlamaktayız.
Öğrencilerimizin herhangi bir gecikme veya yurda uğramama gibi
durumlarında her ne olursa olsun velilerimiz kısa mesaj servisimizle bilgilendirileceklerdir.

Biz idare ve personelimizle her konuda garanti vermeye hazırız.

Öğrencilerimize sunulan hizmetlerden bazıları

Evinden ailesinden uzak yaşayan gençlerimizin, sadece fast food türü atıştırma ile açıklarını geçiştirme alışkanlıklarından kurtulmasını amaçlayan yurdumuz yemekhane hizmeti ile evlerinde pişen yemeklerin lezzetini aratmayacak tatlar sunmaktadır.

İlçemizin konumu itibariyle ağır geçen kış şartları ve öğrencilerimizin güvenliği için servis aracımız saat başı okulumuza ücretsiz olarak hareket etmektedir.Öğrencilerimize; yurttan okula, ders saatlerine uygun olarak düzenlediğimiz servislerle güvenli ve rahat ulaşım imkanı ücretsiz olarak sağlanmaktadırAraçlarımız firmamıza aittir. Rutin servisler haricinde tatillerde ve bayramlarda öğrencilerimiz için otogara servislerler düzenlenmektedir.

Yamanlar Deluxe; Ders çalışma ve etüd ortamı bakımından en müsait koşullara sahiptir. Geniş etüd odamız, öğrencilerimize sessiz, sakin ve ferah bir çalışma ortamı sunmaktadır.  Etüd odamızda ve tüm yurt binasında kablosuz internet erişimi mevcuttur. Etüd odamız 24 saat açıktır.

Yurdumuz öğrencilerimize her ihtiyacını karşılayacak(gıda,kırtasiye,kişisel ihtiyaç,kontör,günlük gazete vb.) kantin hizmetini vermektedir. Kantin hizmetini vermemizdeki temel amaç kâr olmayıp öğrencilerimizin güvenliğini düşünüp ihtiyaçlarını yurtta bulundurmuş durumdayız.

Öğrenci Mutfağı, Temizlik ve Kat Hizmetleri, Etüt Salonu, Fastfood-Kantin ve Spor Salonu hizmetlerimizde mevcuttur.